Tisková zpráva MP 13.5.2013

Tisková zpráva MP 13.5.2013

7.5.

Operačnímu městské policie zavolala kolem půlnoci jedna žena z Polabin a uvedla, že přímo před panelovým domem stojí zaparkované vozidlo a z něho se line velmi hlasitá hudba. Strážníci městské policie na místě zjistili, že ve vozidle přespává mladý muž, kterého, jak uvedl, hlasitá hudba uspává. Prý se pohádal s přítelkyní a odešel přespat do auta. Strážníci mu za rušení nočního klidu uložili blokovou pokutu.

V ulici Karla IV. se střetlo osobní vozidlo s cyklistou, který spadl na zem a zranil se. Strážníci městské policie mu poskytli první pomoc a přivolali záchranku a Policii ČR.

Na linku 156 byl přivoláni strážníci městské policie k trojici bezdomovců, kteří se v ulici Bělehradská navzájem poprali. Strážníci na místě zjistili, že jeden muž má tržnou ránu v obličeji, druhý byl okraden a třetí byl silně podnapilý. Strážníci k případu přivolali Policii ČR a záchranku. Opilého muže strážníci převezli na záchytku, zraněný skončil v nemocnici a okradeného vyslechli policisté.

Partičku známých bezdomovců zahlédli u obchodního domu ALBERT strážníci městské policie. Muži bez domova zde evidentně porušovali vyhlášku města, protože žebrali, obtěžovali kolemjdoucí a budili veřejné pohoršení. Strážníci je z místa vykázali, ale jednoho převezli na záchytku, kde mu bylo naměřeno přes 4 promile alkoholu.

Jak se opilec se svým batohem shledal. Tak by se dala nazvat příhoda podnapilého muže, který na autobusovém nádraží ztratil batoh. Ten našel jeden poctivý občan a předal ho strážníkům městské policie. Ti o chvíli později zadrželi polosvlečeného opilého muže, ke kterému se nakonec jeho batoh vrátil. Strážníci muže i s batohem převezli na záchytku, kde byl hospitalizován.

Strážníky městské policie, procházející třídou Míru, byli osloveni neznámým řidičem, který je informoval o dopravní nehodě u „Domu služeb“. Tam projíždějící vozidlo nabralo na kapotu chodce, který byl nárazem několik metrů odmrštěn. Strážníci na místě poskytli muži první pomoc, přivolali záchranku a Policii ČR, které případ předali.

Strážníky městské policie informoval v ranních hodinách nájemník z Cihelny, který uvedl, že v 6.patře se na chodbě ubytoval neznámý muž. Ten zde přespal a navíc silně znečistil výkaly celou chodbu. Po provedeném úklidu a zaplacení pokuty byl muž strážníky z místa vykázán.

Dispečink záchranné služby požádal strážníky městské policie o prověření žádosti, kdy v jednom bytě upadla na zem starší paní a její manžel neměl dost sil, aby jí pomohl. Strážníci na místě ženu zvedli a dotazem zjistili, zda si neublížila. Poté ji uložili do postele a místo opustili.

Personál jednoho nočního podniku na Dubině požádal o pomoc strážníky městské policie. Měli tam muže, který přišel do provozovny se psem, o toho se ale přestal starat a usnul na baru. Strážníci muže převezli na záchytku a pejsek skončil v útulku ve Štrossově ulici.

V ulici Zelenobranská řádili o půlnoci dva opilí chlapci, z nichž jeden měl 16 roků. Kopali do reklamních tabulí a nakonec rozbili skleněnou výplň okna jednoho domu. Starší skončil na záchytce a mladšího převezli strážníci k rodičům. Jeho případ budou řešit sociální pracovnice magistrátu města.

 

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice