Tisková zpráva MP 13.2.2013

Tisková zpráva MP 13.2.2013

12.2.

Ve večerních hodinách zahlédli strážníci městské policie, kteří procházeli Masarykovým náměstím, srážku cyklisty s osobním vozidlem. Stalo se tak přímo na světelné křižovatce, kde cyklista nedal přednost projíždějícímu vozidlu a narazil do něho. Mladý muž svoji chybu uznal a protože nedošlo k žádnému zranění a oba aktéři se dohodli na vyrovnání nepatrné škody, strážníci místo opustili.

Na zemi ležícího muže bez domova nalezli večer strážníci městské policie na Dukle. Předchozí den jej odvezli na záchytku s obsahem alkoholu 3,5 promile a nyní tam v hrozném stavu skončil opět. A zase se svojí „normou“ 3,5 promile. Nepříjemné je, že tito lidé pobyt na záchytce zpravidla neplatí a stávají se tak chronickými dlužníky.

O součinnost požádala strážníky městské policie záchranka v případě 16ti letého mladíka, který byl po půlnoci nalezen ležící před diskotékou Hobé na náměstí J.Pernera. Mladík uvedl, že vypil jedno pivo a několik panáků tvrdého alkoholu. Kdo mu požití alkoholu umožnil, bude předmětem dalšího šetření. Chlapec skončil na dětském oddělení nemocnice. O případu byli vyrozuměni jeho rodiče.

Prodavačka drogerie v AFI paláci se marně pokoušela zadržet muže, který v prodejně kradl. Přivolaní strážníci poznali pro ně známého muže, který se často živí nekalým způsobem. Protože byl muž hledanou osobou, přivolali strážníci Policii ČR, které lumpa předali.

Dva mladíky, kteří se v noci pokoušeli dostat násilím do trafiky, zahlédl z okna svého bytu na Palackého ulici starší muž. Okamžitě přivolal strážníky městské policie a ti na místě zadrželi oba podezřelé mládence. Jeden se k činu přiznal, a proto mu byla uložena bloková pokuta, druhý byl tak opilý, že skončil na záchytce. Tím ale pokutu pouze odložil na pozdější dobu.

Strážník mimo službu oznámil svým kolegům, že plechovou střechu jednoho z objektů bývalých kasáren Hůrka rozebírají tři muži. Strážníci spolu s psovodem na místě rychlým zákrokem muže zadrželi a spáchané přestupky byly řešeny uložením tří pokut. Poté byli muži z objektu důrazně vykázáni.

 

 

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice