Tisková zpráva MP 21.1.2013

Tisková zpráva MP 21.1.2013

21.1.

Na strážníky městské policie se v ranních hodinách obrátila se žádostí o pomoc žena, která uvedla, že v Tyršových sadech leží na lavičce nějaký muž a spí, přitom jízdní kolo prý má opřené o lavičku. Žena měla strach, aby muž nezmrzl. Strážníci muže probudili a protože měl hodně upito, převezli jej na záchytku a jeho kolo na služebnu.

Pozorný řidič automobilu, projíždějící centrem Pardubic, si všiml velkého rampouchu visícího na Domě služeb směrem do Palackého ulice. V případě jeho pádu hrozilo velké nebezpečí chodcům procházejícím po chodníku. Strážníci městské policie kontaktovali dělníky pracující v budově a ti nebezpečný rampouch za asistence strážníků se střechy shodili.

Starší fenku černého pudla, která na Chrudimské ulici běžela přímo před projíždějící vozidlo, zadržela starší žena. Požádala strážníky městské policie, aby fenku, která byla zřejmě slepá, převezli do útulku veterinární kliniky ve Štrossově ulici.

Pracovníky ostrahy obchodního domu Kaufland v Polabinách byli kontaktováni strážníci městské policie, a to v případě tří bezdomovců, kteří se v podnapilém stavu potáceli po prodejně, byli vulgární, obtěžovali nakupující a odmítali budovu opustit. Až přivolaní strážníci bezdomovce z místa razantně vykázali. Lidé bez domova v současných mrazech nemají právě na růžích ustláno. Podle odhadu strážníků se jich v pardubických ulicích, nepočítaje lidi bez domova pravidelně využívající služeb azylových domů, SKP center, případně jiných institucí, pohybuje kolem třiceti. Před mrazem se snaží ukrýt kde se dá – nádraží ČD, suterénní místnosti v nemocnici, rozestavěné domy a obchodní domy, kde navíc mohou vyžebrat nějakou tu korunu a kde se mohou i skrýt na toaletách. Strážníci sice bezdomovce v terénu informují o azylových domech, kde se mohou ohřát, přespat, dostanou polévku, ale mnozí tuto možnost odmítnou, protože nesplňují stanovené podmínky, jako je např. střízlivý stav, slušné a nekonfliktní chování. Také v nádražní hale ČD za těchto mrazů strážníci většinou tolerují, pokud lidé bez domova slušně sedí na lavičce a nebudí veřejné pohoršení či neznečišťují prostor kolem sebe.

Pracovník ostrahy obchodního domu OBI přivolal strážníky městské policie v případě krádeže vrtačky v hodnotě 5 000,- Kč, kterou společně ukradli dva muži. Jednoho zadržela ostraha objektu a druhému se podařilo i s vrtačkou uprchnout. Zhruba o dvě hodiny jej ale strážníci zadrželi i s lupem na zastávce MHD v Bartošově ulici. Oba výtečníky strážníci předali přivolané Policii ČR.

Na lince 156 požádali strážníky městské policie pracovníci ochrany Tesca o urychlený příjezd. Tři muži zde „ve velkém“ doslova cpali zboží do obřích tašek. Vůči ostraze byli agresivní, ale vůči strážníkům si netroufli. Všichni tři muži měli již v minulosti potíže se zákonem, dvěma byly uloženy pokuty a jeden z důvodu recidivy byl předán přivolané Policii ČR. 

Při hokejovém utkání poskytli tři strážníci první pomoc divákovi, který v hledišti zkolaboval. Strážníci zjistili absenci srdečního tepu a pustili se do resuscitace. Po příjezdu lékaře a za pomoci defibrilátoru se muže podařilo vrátit do života. Poté byl záchrankou muž převezen do nemocnice.

Krátce před půlnocí strážníci městské policie zadrželi muže, který v ulici Semtínská v podnapilém stavu poškozoval zaparkovaná vozidla. Muž se ale se strážníky pokoušel prát, došlo proto na hmaty a chvaty sebeobrany a protože jeho odpor neustával, byla mu nasazena pouta. Byl předán Přivolané Policii ČR.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice