Tisková zpráva MP 30.11.

Tisková zpráva MP 30.11.

30.11.

Strážník městské policie, který ve svém osobním volnu procházel AFI palácem, si povšiml asi dvouletého osamoceného chlapce, který právě vycházel hlavním vchodem ven z budovy a vydal se směrem k ČEZ Aréně. Protože strážník neviděl nikoho dospělého, kdo by hocha provázel, vydal se za ním. Poté si všiml, že chlapec se dal do pláče a rozběhl se směrem k hustě frekventované vozovce. To již strážník na nic nečekal, zasprintoval a chlapce včas zachytil. Plačícího kluka vzal do náruče, uklidnil ho a vrátil se s ním zpátky do obchodního domu, kde v hlavní dvoraně čekala vyděšená maminka s prázdným kočárkem. Radost ze shledání byla obrovská. Zajímavá na celém příběhu byla ale skutečnost, že kolem chlapce procházely desítky chodců a nikdo další si jej nevšiml…?

Hodinu po půlnoci volal na linku 156 občan z ulice Devotyho a oznámil, že v ulici už „někdo půl hodiny zabíjí ženu“. Strážníci okamžitě vyjeli a na místě nalezli podnapilý pár, kdy muž se pokoušel nějak dopravit svoji silně opilou přítelkyni domů. Strážníci mu nakonec trochu pomohli a v ulici opět nastal klid.

Na základě žádosti pracovníků ostrahy Kauflandu o pomoc museli zasahovat strážníci městské policie proti dvěma bezdomovcům, kteří obtěžovali zákazníky a blokovali svou přítomností vchod do budovy. Na výzvu strážníků, aby místo opustili, nereagovali a dokonce se pokoušeli se strážníky bojovat. Ti museli použít hmatů a chvatů, poté došlo i na pouta. Oba byli silně opilí, proto byli převezeni na záchytku.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice