Tisková zpráva MP 13.11.2012

Tisková zpráva MP 13.11.2012

13.11.

Na strážníky městské policie se obrátil s prosbou o radu občan, který ve večerních hodinách nalezl poblíž mlýnů vozidlo Peugeot s otevřeným kufrem. Strážníci muže požádali, aby víko kufru raději přibouchl a krátce poté dojeli na místo. Podařilo se jim zjistit kontakt na majitelku, kterou vyzvali, aby se dostavila na místo a zkontrolovala, jestli se jí z vozidla nic neztratilo. Když žena uvedla, že je vše v pořádku, strážníci místo opustili.

Velmi nevybíravým způsobem, hraničícím s agresivitou, vnucovali dva muži hodinky před OD ALBERT nakupujícím občanům. Na základě stížnosti na místo přijeli strážníci, kteří podivné obchodníky z místa vykázali. Protože jeden muž ale odmítal místo opustit, bylo proti němu použito hmatů. Teprve poté muži místo opustili.

Na základě žádosti dispečerky záchranné služby vyjeli strážníci městské policie na most P.Wonky, kde se nalézal opilý muž s krvácející ranou na hlavě. První pomoc mu poskytli kolemjdoucí a krátce nato přijela sanita, která muže převezla za asistence strážníků k ošetření do nemocnice. Po ošetření muž skončil na záchytce a celý případ bude mít ještě dohru.

Na Dubině za jednou restaurací popíjela skupinka mladých lidí a chovali se dosti hlučně. Strážníci, kteří na místo dorazili, zjistili, že se zde nachází i dvě mladistvé dívky, z nichž ta starší byla pod vlivem alkoholu. Jedna osoba byla v pátrání Policie ČR, které také byla na místě předána. Strážníci uložili pokuty za podání alkoholu osobě mladistvé a podnapilou dívku převezli do místa bydliště a předali její babičce.

Na tísňové lince 156 bylo operačním městské policie přijato oznámení o pokácení dvou stoletých dubů v CHKO Nemošice. Protože ale městský obvod žádné povolení o kácení stromů nevydal, strážníci případ zdokumentovali a podle stop pneumatik od vozidla oba pořezané stromy nalezli uskladněné na dvoře jednoho domu. Celý případ je dále v šetření.

 

 

 

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice