Tisková zpráva MP 23.10.2012

Tisková zpráva MP 23.10.2012

23.10.

V pět hodin ráno telefonicky požádala invalidní žena, bydlící na Dubině, o pomoc operačního městské policie. Uvedla, že upadla ze svého invalidního vozíku na podlahu bytu a nemůže bez cizí pomoci sama vstát. Na pomoc jí přijeli strážníci, kteří měli klíče od jejího bytu. Sami byt otevřeli, nezraněnou ženu posadili zpět do vozíku a poté odjeli.

Pracovníci ostrahy obchodního domu BILLA v ulici Na Spravedlnosti oznámili strážníkům městské policie, že ze zábradlí na parkovišti spadla spící opilá žena a stěžuje si na bolesti hlavy a srdce. Strážníci přivolali záchranku, jejíž lékař nařídil převoz ženy na záchytku. Tam jí lékař naměřil 3,19 promile alkoholu v krvi. Docela hodně.

Jeden řidič projíždějící křižovatkou u ČEZ arény oznámil strážníkům městské policie, že na vozovce se nachází znatelná stopa vytékající kapaliny zřejmě z nějakého vozidla. Strážníci jeho slova potvrdili, jeli po stopě do ulice Sukovy, pak Sladkovského, kde řidič zastavil a vozidlo zaparkoval. Strážníci zjistili, že z vozidla stále kape benzín a navíc polský řidič parkoval bez zaplacení parkovného. Strážníci na vozidlo nasadili „botičku“ a informovali Policii ČR. Mezitím se pod vozidlem vytvořila kaluž benzínu, proto byli přivoláni hasiči, kteří provedli posyp. Případ bude mít svoji dohru.

Na linku 156 zavolal muž, který uvedl, že v bývalých kasárnách Hůrka několik mužů rozkrádá zařízení domu. Strážníci na místě přistihli 3 mladé muže, kteří do přistaveného vozidla nakládali hliníkové plechy. Na místo byla přivolána Policie ČR, která si případ převzala.

 

 

 

 

 

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice