Tisková zpráva MP 19.10.2012

Tisková zpráva MP 19.10.2012

18.10.

Na služebnu městské policie zavolal jeden muž z Polabin s tím, že pozoruje opilého muže, který nasedá do vozidla a odjíždí. Strážníci městské policie vozidlo brzy zastavili a jeho řidič po chvíli přiznal, že vypil půl litru vína. Přivolaná Policie ČR mu naměřila 2,77 promile alkoholu. Řidič skončil na záchytce a případ si pro podezření ze spáchání trestného činu převzala Policie ČR.

Strážníci městské policie zajížděli před půlnocí k benzínové stanici OMV, když tu náhle se před nimi zpoza rohu objevil mladík, který při spatření strážníků se dal na zběsilý útěk směrem k Polabinám. Dva strážníci z hlídky se rozběhli za ním a řidič služebního vozidla se prchajícímu snažil nadjet. Po zběsilé honičce jeden strážník muže dostihl a zadržel. Strážníci podezřelého mladíka naložili do auta a zajeli zpět k benzínové stanici. Provedli kontrolu stanice i kontrolu muže, ale vše bylo v pořádku. Muž nakonec skončil na záchytce, protože jevil známky podnapilosti.

Operačnímu městské policie oznámil personál jedné restaurace, že se v jejich podniku nachází silně podnapilý muž, který odmítá zaplatit útratu. Strážníci na místě poznali muže, kterého již během dne jednou pro podnapilost řešili a muž slíbil, že odjede domů mimo Pardubice. Protože, jak vidno, tak neučinil a byl již hodně opilý, strážníci jej převezli na záchytku, kde mu lékař naměřil 3,77 promile alkoholu v krvi. Po vystřízlivění bude muset uhradit útratu v restauraci a také pobyt na záchytce. Výlet do Pardubic mu přišel draho.

Strážníky městské policie přivolala starší důchodkyně, která uvedla, že při procházení ulicí Havlíčkova k ní přijel na kole asi 16ti letý mladík a za jízdy jí vytrhl kabelku z ruky a zmizel. Strážníci vyrozuměli další hlídky a také Policii ČR. Bylo zjištěno, že tento mladík takto okradl ještě jednu ženu v Polabinách. Pátráním se zatím mladistvého lupiče nepodařilo najít, proto městská policie upozorňuje všechny zejména starší ženy, aby byly mnohem opatrnější.

Operační městské policie přijal oznámení muže na svoji podnapilou manželku, která prý nereaguje na žádné podněty a manžel se bál o její život. Strážníci na místě jeho slova potvrdili, přivolali proto záchranku, která ženu převezla do nemocnice. O pár minut později ale nemocnice volala strážníky s žádostí o pomoc se ženou, která začala být silně agresivní. Strážníci proto provedli asistenci s jejím převozem na záchytku. Chudák manžel!

Personálu jedné restaurace ve Starých Čivicích odmítl zaplatit útratu jeden muž, ve kterém přivolaní strážníci poznali známého pardubického bezdomovce. Vypil 12 piv, zbaštil večeři a ještě si poručil jedny drahé cigarety. Dále už se personálu pouze vychechtával. Skončil na záchytce, ale to je asi tak všechno nepříjemné, co se mu přihodilo. I když vyspat se v teple a suchu také není k zahození…

 

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice