Tisková zpráva MP 14.8.2012

Tisková zpráva MP 14.8.2012

14.8.

Neuvěřitelně drzí a vynalézaví jsou někteří zloději. Přesvědčili se o tom strážníci městské policie, které ve tři hodiny ráno přivolal jeden zaměstnanec nemocnice. Přímo ze střechy kardiologického oddělení odmontovával zloděj okapní žlaby. Na výzvu strážníků ale nereagoval, proto si pro něj strážníci museli vylézt přímo na střechu. Při prověřování totožnosti se navíc ukázalo, že muž byl v posledních třech letech řešen za spáchané krádeže a krádeží okapů se tak kvalifikoval k trestnému činu.

Strážníci městské policie přijali stížnost muže z Polabin, kterému se nelíbil výcvik psa od jeho majitelky. Prý žena na psa křičí, násilně ho drží na zemi a celé to vypadalo na týrání zvířete. Strážníci na místě zjistili, že žena pouze opakuje se psem některé cviky na zítřejší soutěž. Pes byl dobře živený, ke své majitelce se nechoval bázlivě a nebyl ani nucen k výkonům, které by překračovaly jeho fyzické schopnosti. Majitelka psa muže podrobně seznámila s průběhem výcviku a ten uklidněný odešel.

Na chodníku ulice Palackého nalezla v noci hlídka strážníků ležícího muže. Byl tak opilý, že nedokázal ani dýchnout do měřiče. Strážníci jej převezli k ošetření na záchytku, kde byl muž hospitalizován. Jeho případ bude mít ještě dohru.

Po třetí hodině ranní byla hlídka strážníků provádějící kontrolu Pernštýnského náměstí oslovena ženou, která požádala strážníky o odstranění druhého lankového zámku na svém jízdním kole. Uvedla, že kolo je její, ale druhý zámek nikoli. Po prověření vlastnictví ke kolu strážníci zámek odstranili. Zřejmě se jednalo o něčí kanadský žertík.

Na služebnu městské policie v Pernerově ulici se dostavil poctivý taxikář, který zde odevzdal batoh s osobními doklady a jinými věcmi, který si u něho ve vozidle nechala mladá dívka, kterou vezl do Ohrazenic. Strážníci majitelku batohu vyhledají a batoh jí předají.

Přímo před služebnou městské policie v Pernerově ulici spadl z kola mladý muž. Udeřil se do hlavy a pouze chroptěl. Strážníci mu okamžitě poskytli první pomoc, po chvíli se muž posadil a se strážníky komunikoval. Přesto byla přivolána záchranka, která jej za asistence strážníků převezla k vyšetření do nemocnice. To také ukázalo, že mladý muž měl 1,78 promile alkoholu v krvi.

 

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice