Tisková zpráva MP 23.7.2012

Tisková zpráva MP 23.7.2012

23.7.

V nočních hodinách vrátná vysokoškolských kolejí upozornila strážníky městské policie, že v prostorách kolejí se pohybuje opilý bezdomovec. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o podnapilého účastníka šachového turnaje, který bez zaplacení pobytu přespává u své kamarádky. Strážníci jej z kolejí vykázali.

Dispečer dopravního podniku požádal strážníky městské policie o odchycení malého jezevčíka, který na točně v Rosicích nad Labem nastoupil do autobusu MHD a odmítal jej opustit. Strážníci pejska odvezli do útulku veterinární kliniky ve Štrossově ulici.

Poblíž restaurace U Josefa nalezli strážníci městské policie na zemi ležícího muže. Byl sice opilý, ale zraněný a nebyl schopen chůze. Na místo přivolaná záchranka muže převezla k ošetření do nemocnice.

Neuvěřitelnou drzost prokázala mladá dívka, která v dopoledních hodinách přišla na služebnu městské policie v Pernerově ulici. Uvedla, že chce přivolat záchranku, protože je po dopravní nehodě, má podlitiny v obličeji, bolí ji hlava a cítí se na omdlení. Strážníci přivolali záchranku, ale po chvíli zjistili, že dívka měla dopravní nehodu nedávno ve Španělsku a že jí v současné době nic není. Přišla na služebnu po nějakém hudebním festivalu, cítila se unavená a chtěla jenom odvézt domů do Hořic. Když zjistila, že nepochodí, začala být drzá a arogantní, začala strážníkům a členům záchranné služby vyhrožovat vlivnými kontakty své matky. Protože vzniklo podezření na užití nějaké neznámé látky, skončila v nemocnici, ale zde odmítla vyšetření a její drzé chování pokračovalo. Strážníky i členy záchranné služby obvinila, že jsou pod vlivem alkoholu a že ji fyzicky napadli. Přivolala proto Policii ČR. I policisté však byli dívkou verbálně napadeni a ta na ně chtěla přivolat pracovníky kriminální služby. Bylo spočítáno, že jedna dívka zaměstnala celkem 12 lidí. Vše ukončil až příjezd dívčina otce z Hořic, který dceru odvezl domů. Za jednání dcery se všem velmi omlouval a uvedl, že poslední dobou svoji dceru nepoznává. Ale za porušení občanského soužití bude chování dívky řešeno před správním orgánem.

Jeden muž telefonicky upozornil strážníky městské policie na zraněného psa, který leží ve vozovce ve Svítkově. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o fenku zlatého retrívra, kterou zřejmě srazilo projíždějící vozidlo. Nemohla vstát a ani se hýbat. Strážník, který bydlí poblíže, svým poskytl kolegům deku, do které strážníci zraněnou fenku zabalili a přenesli do vozidla. Odvezli ji pak k ošetření na veterinární kliniku ve Štrossově ulici. Jejího majitele se strážníkům nepodařilo zjistit.

 Dispečerka zdravotnické záchranné služby oznámila strážníkům městské policie, že ulicí Průmyslová se pohybuje vrávorající starý muž. Strážníci za použití výstražného majáčku vyrazili na místo a zde skutečně nalezli důchodce, kterého odvezli zpět do domova důchodců U Kostelíčka. Personál potvrdil, že se jedná o velmi vitálního muže, který se občas někde zatoulá nebo ujede vlakem pryč z Pardubic.

 

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice