Tisková zpráva MP 27.4.2012

Tisková zpráva MP 27.4.2012

27.4.

Na strážníky městské policie se obrátil muž z Polabin, který uvedl, že na parkovišti nedaleko jeho bytu se po zaparkovaných vozidlech probíhá partička několika podnapilých mladých děvčat. Strážníci na místě skutečně uvedenou skupinku 15 – 16ti letých děvčat zastihli a všechny byly podnapilé (0,71 – 2,1 promile alkoholu). Kolem některých vozidel se povalovala utržená zpětná zrcátka a spousta střepů. Pro podezření z trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR, které byl případ předán.

Na tísňovou linku 156 zavolal muž, který uvedl, že vidí ženu, která tlačí kolo a je tak opilá, že neustále i s kolem padá na zem. Vzhledem k tomu, že žena měla na sobě četná zranění, která si způsobila opakovanými pády z kola, přivolali strážníci městské policie záchranku, která ženu převezla k ošetření do nemocnice a poté na záchytku. O její kolo se postarali strážníci.

V ulici Na Okrouhlíku bylo operačnímu městské policie starší ženou oznámeno, že došlo k rozbití skleněných vchodových dveří. Ještě uvedla, že v okolí se pohybuje několik nezletilých chlapců. Strážníci kluky zastihli a po chvíli se jeden z nich přiznal, že sklo rozbil on, když honil svého kamaráda. Vzniklá škoda byla odhadnuta na 1500,- Kč, ale rodiče chlapce, které se strážníkům podařilo kontaktovat, se zavázali vzniklou škodu uhradit.

Na tísňové lince 156 bylo operačním městské policie přijato oznámení na srnu, která v ulici Štrossova náhle vběhla do obytné zahrady. Strážníkům se srnu podařilo odchytit a převezli ji do nejbližšího lesa, kde ji vypustili do volné přírody.

Dispečer dopravního podniku požádal o pomoc strážníky městské policie v případě snědého muže, který cestoval ve vozidle MHD „načerno“. Odmítl revizorce prokázat totožnost a navíc jí hrubě nadával a vyhrožoval. Krátce nato se pustil i do řidičky, která z důvodu incidentu přerušila jízdu. Muž byl nakonec předán Policii ČR.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice