Tisková zpráva MP 12.3.2012

Tisková zpráva MP 12.3.2012

12.3.

Na základě stížnosti na rušení nočního klidu vyjela hlídka strážníků do Polabin. Při projednávání přestupku ale dva opilí muži fyzicky napadli strážníky. Bylo použito hmatů a chvatů sebeobrany a došlo i na pouta. Na místo přijela i hlídka Policie ČR, které byl případ pro podezření z trestného činu také předán.

Během kontrolní činnosti ve Štrossově ulici nalezli strážníci městské policie nezajištěné vozidlo Wartburg, které neslo stopy násilného vniknutí. Automobil měl i vytrhané dráty ze zapalování. Po následném kontaktování majitele vozidla tento potvrdil, že vozidlo mu bylo neznámým pachatelem odcizeno. Případ byl předán Policii ČR.

Na linku 156 oznámila před půlnocí jedna žena, že byla v Polabinách verbálně napadena trojicí velmi mladých podnapilých lidí. Strážníci na místě zastihli tři osoby mladší 18ti let pod vlivem alkoholu. Protože jedna dívka odmítla strážníkům prokázat svoji totožnost, strážníci na místo přivolali Policii ČR. Po zjištění totožnosti byli mladiství předáni jejich rodičům.

Na střeše restaurace Rosignano zahlédli ve večerních hodinách strážníci městské policie mladou dívku. Když se jí dotazovali na důvod, uvedla, že šlo o sázku s kamarády. Strážníci dívčině vysvětlili nevhodnost a nebezpečnost jejího počínání a pomohli jí ze střechy dolů.

Opilec zaměstnal dost lidí. Dispečer záchranné služby požádal strážníky městské policie o asistenci při odvozu silně opilého, zraněného muže z budovy nádraží do nemocnice. Po krátké době byli strážníci úrazové ambulance znovu požádáni o asistenci při převozu tohoto agresivního muže na záchytku, kde mu lékař naměřil necelé 3 promile alkoholu. Případ bude mít ještě svoji dohru.

Na základě oznámení jedné ženy vyjeli strážníci městské policie do ulice Jindřišská, kde na zemi ležel totálně opilý muž neschopen jakékoliv komunikace. Byl proto převezen na záchytku, ale po odeznění intoxikace bude strážníky řešen za přestupek proti veřejnému pořádku.

 

 

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice