Tisková zpráva MP 27.2.2012

Tisková zpráva MP 27.2.2012

27.2.

Strážníci městské policie v ulici 17. listopadu zadrželi muže, který jednak odpovídal popisu osoby hledané Policií České republiky a jednak na sebe strážníky upozornil značně nejistým, uhýbavým pohledem. Při následné kontrole nebyl schopen prokázat svoji totožnost, proto byl převezen k jejímu zjištění na policii, kde se odhad strážníků potvrdil.

Ležícího muže před půlnocí nalezli na Dubině strážníci městské policie. Muž byl silně podnapilý, ale strážníkům se jej podařilo probudit. Stěžoval si na silné bolesti hlavy, byl také zakrvácený z rány, kterou si zřejmě způsobil pádem na zem. Strážníci přivolali záchranku, která muže převezla do nemocnice k rentgenovému vyšetření hlavy. Poté byl převezen na záchytku, kde byl hospitalizován. Případ bude mít ještě dohru.

Těžce zmláceného muže ze Slovenska nalezli včera strážníci městské policie v ulici Bělehradská. Měl vyraženo i několik zubů, zranění mu dle jeho vyjádření způsobilo osm mužů, kteří jej údajně napadli. Stěžoval si také na bolesti hlavy a ledvin. Pro podezření z trestného činu strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, které případ předali.

Na základě stížnosti občanů na nesnesitelný rámus v okolí ulice Čs.armády na Dukle strážníci městské policie zadrželi starší ženu, která, chtěje si zřejmě vylepšit svůj důchod, po jedné hodině ranní za sebou táhla nalezenou vyřazenou dveřní kovovou zárubeň. Škodu sice nikomu nezpůsobila, ale za rušení nočního klidu jí strážníci uložili blokovou pokutu.

Strážníky městské policie přivolal muž, který uvedl, že sleduje skupinku mladistvých osob, které v ulici Npor. Eliáše poškozují okno a venkovní okenní žaluzii základní školy. Nejaktivněji si však vedla mladá dívka, která pěstí rozbila přízemní okno, zatímco její dobrá kamarádka jí ochotně pomohla utržením žaluzie. Kamarádi jejich řádění pouze obdivně přihlíželi. Oběma dívkám strážníci dechovou zkouškou naměřili přes 1 promile alkoholu a protože škoda zřejmě přesáhla částku 5 000 korun, strážníci případ předali přivolané Policii ČR. 

Strážníci městské policie v součinnosti s Policií ČR zadrželi dva mladíky, kteří neoprávněně v nočních hodinách vylepovali plakáty zvoucí na koncert. Při spatření mužů zákona se hbitě dali na útěk, ale byli zadrženi v ulici Pernerova. Mládenci museli sloupy veřejného osvětlení a jiná místa uvést do původního stavu a oběma byly uloženy blokové pokuty.

 

 

 

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice