Tisková zpráva MP 23.1.2012

Tisková zpráva MP 23.1.2012

23.1.

Strážníci městské policie byli v pátek v pěti případech požádáni o kontrolu totožnosti „černých pasažérů“ revizory dopravního podniku. Zřejmě se jízda „načerno“ stává v Pardubicích oblíbeným sportem.

Jedna žena oznámila strážníkům městské policie, že sama odchytila volně pobíhajícího labradora. Strážníci psa umístili do městského útulku, ale po krátké době si pro něho přišel jeho majitel. Strážníkům uvedl, že psa si vybral právě v útulku před 14 dny a pejsek, který si u něho zřejmě ještě nezvykl, se mu prokousal plotem jeho zahrady a utekl. Strážníci toto vysvětlení přijali s pochopením a pokutu majiteli psa odpustili.

Před hospodou U Josefa na Cihelně byl u stromu uvázán německý ovčák. Jedné ženě ale vadilo, že pes je zde přivázán již dost dlouho a stále štěká. Přivolaní strážníci v hospodě nalezli jeho majitele a požádali jej, aby s případem něco udělal. Muž proto dopil svoje poslední pivo, zvedl se a se psem odešel domů.

V Plzeňce měli problém se dvěma podnapilými hosty, kteří zde slovně napadli personál, který jim zcela správně odmítal nalít alkohol, protože již do restaurace přišli podnapilí. Muži dokonce rozbili několik sklenic, které museli v přítomnosti strážníků uhradit. Potom byli převezeni na záchytku, kde byli hospitalizováni. Případ bude mít ještě dohru.

V odpoledních hodinách byli strážníci městské policie přivoláni k podnapilému muži, který na Dubině upadl na chodníku a rozrazil si hlavu. Strážníci se spolu s přítomnou zdravotní sestrou muže pokusili provizorně ošetřit a přivolali k němu také záchranku. Dále asistovali při jeho převozu do nemocnice, ale protože tam muž začal napadat zdravotnický personál a začal se také sebepoškozovat, strhávat obvaz z hlavy apod., museli strážníci použít hmaty a chvaty a dokonce došlo i na pouta. Poté byl muž převezen na záchytku, kde mu bylo naměřeno 3,4 promile alkoholu.

Strážníkům městské policie nahlásila jedna žena z Dubiny, že vidí nějakého muže, který se drží svého jízdního kola, ale přesto co chvíli upadne na zem. Muž byl silně podnapilý a protože bylo zřejmé, že se muž o sebe nedokáže postarat, převezli jej strážníci na záchytku, kde byl hospitalizován. Případ bude mít ještě dohru.

Celkem osm malých štěňat přinesl na služebnu městské policie v Pernerově ulici neznámý muž s tím, že je našel v pytli pohozeném u popelnic poblíž hotelu Zlatá štika. Strážníci pejsky převezli do útulku veterinární kliniky ve Štrossově ulici.

Hlídku strážníků městské policie oslovil v nočních hodinách neznámý muž s tím, že jej před chvílí v ulici Macanova zastavili dva Romové a chtěli po něm nějaké drobné. Odpověděl jim, že má u sebe pouze větší peníze a ty jim dát nemůže. Nato mu řekli, že pokud jim je nedá, tak proti němu použijí nůž. Ze strachu jim peníze dal a uvedl, že jej ještě fyzicky prohledávali. Dále po něm chtěli ještě mobil, ale protože muž začal křičet, zřejmě se zalekli a uprchli. Strážníci se rozdělili na dvě hlídky a vydali se pátrat směrem k nádraží, kam podle okradeného muže Romové odešli. Nakonec je strážníci podle popisu nalezli v jedné herně v ulici Palackého.  Podle vyjádření obsluhy muži vstoupili do herny teprve před malou chvílí. Strážníci oba muže vyzvali k prokázání totožnosti a vyvedli je ven, kde je přítomný okradený muž okamžitě poznal. Strážníci přivolali hlídku Policie ČR, která na místo přivezla dalšího okradeného muže, kterého stejní Romové přepadli a oloupili před nádražím. Celou věc řeší Policie ČR.

 

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice