Tisková zpráva MP 26.9.2011

Tisková zpráva MP 26.9.2011

26.9.

Dvě hodiny po půlnoci oznámil personál jedné herny v ulici Bělehradská rvačku mezi hosty. Před příjezdem strážníků ale účastníci rvačky z baru utekli. O hodinu později se ale muž, který rvačku vyprovokoval, do herny vrátil. Strážníci jej zadrželi a protože muž byl silně podnapilý, skončil nejprve na záchytce. Případ bude mít ještě dohru.

Na strážníky městské policie se obrátila starší žena s tím, že v ulici Kostelní nalezla samotnou 4letou holčičku se psem na vodítku. Děvčátko bylo dezorientované, nevěděla, kam jít a nevěděla ani, kde má rodiče. Strážníci kontaktovali Policii ČR, kde se dozvěděli, že holčička je již hodinu postrádána svým otcem. Odešla z chaty u koupaliště na Cihelně a udělala si tak 2km výlet se psem. Nakonec všechno dobře dopadlo, strážníci dítě předali šťastnému otci.

Strážníky zavolala v ranních hodinách mladá žena procházející náměstím Legií. Obtěžoval jí neznámý muž mající na ženu dotěrné dotazy. Strážníci v muži poznali mimopardubického bezdomovce známého majetkovou trestnou činností. Za obtěžování ženy mu byla uložena bloková pokuta, ale nakonec ještě došlo na slzotvorný prostředek, protože bezdomovec s pokutou nesouhlasil a výhrůžně se ke strážníkovi přibližoval.

Žena bydlící v ulici E.Košťála ohlásila strážníkům městské policie, že v bytě staršího souseda se již několik dní nepřetržitě svítí. Žena měla obavy o jeho život. Strážníci přivolali Policii ČR a hasiče, kteří byt otevřeli. Podezření se potvrdilo, v bytě byl nalezen mrtvý muž. Případem se dále zabývá Policie ČR.

Stejný případ řešili o něco později strážníci ve Sladkovského ulici. Mladý muž oznámil, že se nemůže dostat do bytu své matky, protože klíče byly v zámku dveří zevnitř. Na jeho zvonění a klepání nikdo neodpovídal. Po otevření dveří byla starší žena nalezena v bytě mrtvá.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice