Tisková zpráva MP 15.8.2011

Tisková zpráva MP 15.8.2011

15.8.

Ostrou hádku skoromanželského páru řešili na Dubině ve tři hodiny ráno strážníci městské policie. Přivolala je sousedka, protože pro hluk, který dvojice produkovala, se nedalo spát. Létaly předměty a ostrá slova, dupání, řev. Když ale strážníci přijeli, byl klid, muž mezitím z bytu uprchl a jeho spolubydlící vše popírala. Strážníci ale nalezli z okna vyhozenou botu, takže se nakonec mladá žena ke konfliktu s přítelem doznala. Muži v uniformách řešili případ důraznou domluvou.

Konečně odchycen! Asi měsíc se na louce v ulici Na Labišti pohyboval dlouhý had, ale nikdo z občanů, kteří jej viděli a oznámili městské policii, u hada do příjezdu strážníků nikdy nepočkal. Mezitím vždy had zmizel. Tentokrát ale muž, který strážníky přivolal, u hada počkal a strážníkům se tak podařilo hada odchytit. Mezi lidmi již pomalu vzrůstala panika, zejména pejskaři se obávali na této louce své psí miláčky venčit. Strážník specialista identifikoval hada jako neškodnou užovku amurskou a převezl ji do terária veterinární kliniky ve Štrossově ulici. Zřejmě had utekl některému chovali.

Skupinka mladých lidí přivedla na služebnu městské policie v Pernerově ulici starou ženu, která si stěžovala, že jí v bytě nejde elektřina a televize, že jí někdo ukradl klíč od bytu a ona se nemá jak dostat domů. Nakonec uvedla, že nemá co jíst, protože má malý důchod. Strážníci se snažili ženu uklidnit a dozvědět se od ní, kde přesně bydlí. Žena se však rozčílila a nakonec začala strážníkům nadávat. Strážníci ženu převezli do jejího bytu, posadili k puštěnému rádiu a přivolali její vnučku. Ta strážníkům poděkovala a uvedla, že o babiččině stavu ví a chystá se ji přestěhovat k sobě do svého bytu.

Z důvodu velké vytíženosti hlídek požádala Policie ČR v noci o pomoc strážníky městské policie ve věci rozbité skleněné dveřní výplně jednoho domu ve Sladkovského ulici. Svědek uvedl, že sklo rozbila žena v bílé sukni a strážníci si vzpomněli, že právě takovou ženu zahlédli před obchodním domem Tesco. Silně podnapilou ženu zadrželi a předali policistům. Orientační dechovou zkouškou jí bylo naměřeno 2,6 promile alkoholu.

Servírkou baru Dýdy bába v prostoru vysokoškolských kolejí byl v nočních hodinách strážníkům městské policie oznámen muž, který zde učinil útratu téměř za tisíc korun a nemá na zaplacení. Navíc se servírce vysmívá a že si prý může zavolat koho chce, že se nebojí. Strážníci na místě přistihli jim známého mladíka, kterému na místě uložili blokovou pokutu a mladík si přes svoji babičku peníze sehnal a útratu zaplatil. Poté byl z baru vykázán.

 

 

 

 

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice