Tisková zpráva MP 26.7.2011

Tisková zpráva MP 26.7.2011

Operační městské policie zachytil v nočních hodinách kamerovým systémem tři mladíky, kteří procházeli třídou Míru a cestou zpustošili květinovou výzdobu před obchodním domem Grand. Dva z nich si později lehli přímo do vozovky na úrovni lékárny. Strážníci jejich řádění učinili konec, jednoho převezli na záchytku, kde byl hospitalizován a druhého řešili na místě uložením blokové pokuty.

V ulici Lidická nalezli ráno strážníci městské policie na trávníku ležícího a tvrdě spícího muže oblečeného pouze v trenýrkách a tričku. Po probuzení strážníkům vysvětlil, že se večer pohádal se svou manželkou a aby měl klid, tak odešel raději přespat ven.

Na tísňovou linku 156 zavolal jeden muž a uvedl, že v ulici K Blahobytu do krabice od bot odchytil lezoucího hada. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o nejedovatou korálovku sedlatou (Lampropeltis triangulum), kterou pak převezli do útulku veterinární kliniky ve Štrossově ulici.

Na služebnu městské policie v Pernerově ulici přišla brzy ráno mladá žena s žádostí o pomoc. Sama se totiž na svém vozidle pokusila vyměnit píchlé kolo, ale to ji spadlo z heveru. Strážníci ženě pomohli a vadné kolo vyměnili.

Na strážníky městské policie se obrátil jeden starší muž s tím, že v parku Pod Vinicí volně pobíhá nejméně padesát (!) psů. Strážníci zde ale nalezli pouze jednoho, kterého si procházející se manželský pár ochotně uvázal. Stěžovatel měl poněkud „velké oči“.

Operační městské policie přijal oznámení občanky z ulice JUDr. Karpaty na sousedy, z jejichž zahrady se údajně valí hustý silný dým, který zamořuje široké okolí. Strážníci ale na místě zastihli čtyři mladé dívky, které na zahradě grilovaly nějaké dobroty. Nepřejícná sousedka by asi nevolala, kdyby zbytečný výjezd strážníků musela uhradit. Možná by toto do budoucna stálo za úvahu…

Strážníky městské policie požádali o pomoc hasiči, kteří se v Popkovicích marně snažili vytáhnout z 1,5 m hluboké jímky německého ovčáka, který tam zapadl. Pes byl vystresovaný a nenechal na sebe sáhnout. Strážník specialista proto psa uspal narkotizační střelou a poté jej muži v uniformách vytáhli. Psa si poté převzal do péče jeho majitel, který slíbil i jeho případné ošetření.

Na strážníky městské policie se obrátili dva muži s tím, že při produkci kina v Tyršových sadech byli fyzicky napadeni opilým mladíkem, kterého i strážníkům označili. Jednalo se o sedmnáctiletého kluka, který byl velmi agresivní a vulgární i na strážníky. Jednoho strážníka srazil k zemi, druhému potrhal uniformu a třetího se pokusil uhodit do obličeje. Strážníci k překonání jeho odporu museli použít hmaty a chvaty a došlo i na nasazení služebních pout. Poté jej převezli na záchytku, kde mu bylo naměřeno 2,2 promile alkoholu. Pro podezření z trestného činu útoku na úřední osobu byl předán přivolané Policii ČR.

V ranních hodinách zavolal na linku 156 recepční hotelu Sírius a uvedl, že se tam nachází opilá žena, která sprostě nadává personálu. Strážníci ženu na místě zastihli a usoudili, že její chování je na psychiatrické hranici, přivolali proto lékaře, který rozhodl o jejím převozu na psychiatrické oddělení nemocnice.

Ve dvě hodiny ráno napadlo dvojici mladíků hrát tenis v ulici Pernštýnská. Hráli s velkým zápalem a vesele u toho pokřikovali, což se pochopitelně nelíbilo okolním nájemníkům, kteří chtěli spát. Strážníci tenisový mač skrečovali a mladíky poslali domů.

Na služebnu městské policie v Pernerově ulici se krátce před půlnocí dostavila žena, která uvedla, že byla před chvílí na Palackého ulici okradena dvěma mladíky. Ti jí vytrhli z ruky kabelku, kde měla uložené osobní doklady, peněženku a jiné věci. Strážníci ženu naložili do vozidla a projížděli široké okolí v naději, že si okradená žena pachatelů povšimne. Bohužel se toto nepovedlo a celý případ strážníci městské policie pro podezření z trestného činu předali Policii ČR.

Na linku 156 zavolala hodinu po půlnoci žena s tím, že vidí dva muže, kteří se pokoušejí odcizit jízdní kolo, které je uzamčené ve stojanu před restaurací U Kalvodů. Kolem lomcují a nakonec z něj odcizili alespoň přední a zadní svítilnu. Strážníci muže dostihli nedaleko, svítilny jim odebrali a muže pro silnou podnapilost převezli na záchytku. Na místě pak nechali pro majitele kola vzkaz, že svítilny jsou uloženy na služebně městské policie v Pernerově ulici. Tam si je také majitel kola již vyzvedl. Případ bude mít ještě dohru.

Při kontrolní činnosti strážníků byla v prostoru mezi pivovarem a autobusovým nádražím ve dvě hodiny ráno spatřena trojice mladíků, z nichž jeden při spatření strážníků něco odhodil na zem a utekl. Strážníci zbývající mladíky zadrželi a zjistili, že odhozeným předmětem je zrcátko od nedaleko zaparkovaného vozidla. Podle popisu mladíků strážníci usoudili, že by se mohlo jednat o mladíky podezřelé ze zmlácení jiného mládence v baru Belagio. Proto strážníci podezřelou partičku předali přivolané hlídce Policie ČR, která je již hledala.

Opilého klienta měl personál čerpací stanice OMV v ulici Hradecká. Obtěžoval  i zákazníky a zřejmě pro vylepšení svého image se v prostorách prodejny i pozvracel. Přivolaní strážníci městské policie se jej pokusili převézt na záchytku, muž však nereagoval na jejich zákonné výzvy, strkal do nich a pokoušel se z místa utéci. Nakonec skončil na záchytce, kde mu bylo naměřeno kolem 2 promile alkoholu. Případ bude mít ještě svoji dohru.

Personál lékárny na třídě Míru upozornil strážníky městské policie na podnapilého muže, který ležel na chodníku hned za rohem lékárny. Strážníci na místě nalezli opilého bezdomovce, který byl obnažený a oblečený pouze do dámských punčoch, navíc měl výrazně nalakované nehty. Strážníci však neřešili jeho orientaci, pro ně bylo důležité, že s nimi spolupracoval, po probuzení se zvedl a z místa po domluvě spořádaně odešel.

Na strážníky městské policie se obrátil personál chirurgie v nemocnici, který potřeboval asistenci strážníků při převozu podnapilé ženy na záchytku. Tak se i stalo, ale problém byl ještě v tom, že žena sebou měla v nemocnici i svého osmiletého syna. Toho však lékaři prozatím umístili na dětské oddělení, než se maminka probere. Případem se ještě bude zabývat oddělení sociálně právní ochrany dítěte magistrátu města.

Při kontrole dopravní situace na nábřeží Závodu míru objevili strážníci městské policie zaparkované vozidlo, které nemělo ani zaplacený parkovací poplatek ani parkovací kartu. Dokonce strážníci zjistili, že v zapalování zapomětlivý řidič nechal i klíčky od vozidla! Na vozidlo byla přiložena „botička“, strážníci dveře vozidla uzamkli nalezenými klíčky a přestupek bude řešen, až se majitel sám přihlásí.

Strážníci městské policie asistovali u případu podnapilé ženy, kterou pokousal její vlastní pes. Žena bydlící v ulici Bulharská jej několikrát udeřila a pes se bránil tak, jak dovedl. Spolu se záchrannou službou strážníci dopravili ženu na ošetření a potom ještě na psychiatrické oddělení. Pes utekl neznámo kam a nepodařilo se jej dohledat.

 

 

 

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice