Tisková zpráva MP 23.6.2011

Tisková zpráva MP 23.6.2011

23.6.

V ranních hodinách dispečerka záchranné služby požádala strážníky městské policie o asistenci v případě psychiatrického pacienta, který napadal ošetřujícího lékaře v Polabinách. Muž se pustil i do strážníků, proto mu byla nasazena pouta a následný převoz do nemocnice proběhl již v klidu.

Na tísňovou linku 156 zavolal jeden muž s tím, že v ulici K Polabinám chybí na kanálu litinový poklop. Strážníci poklop nalezli a vrátili na místo.

Celá skupina krizového řízení složena ze strážníků městské policie pomáhala zejména starším a nemohoucím občanům při likvidaci následků tornáda ve Starých Čivicích.

Na základě žádosti Policie ČR o spolupráci hledali strážníci městské policie starší ženu, která odešla z oddělení geriatrie nemocnice města. O dvě hodiny později volal na linku 156 muž, který uvedl, že u krematoria nalezl sedící starší ženu s ovázanou rukou. Ještě uvedl, že paní je zmatená. Protože byla bouřka a pršelo, vzal ji do svého vozidla a počkal na strážníky, kteří přijeli. Jednalo se o hledanou pacientku, kterou strážníci převezli zpět do nemocnice a předali primáři oddělení.

 

 

 

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice