Tisková zpráva MP 14.3.2011

Tisková zpráva MP 14.3.2011

 14.3.

Totálně podnapilou ženu, která vrávorala ulicí S.K.Neumanna, oznámili občané strážníkům městské policie. Ti ženu zastihli právě ve chvíli, kdy se pokoušela vejít do obchodního domu Kaufland, ale to se jí nezdařilo, protože vchodové dveře byly pro ni příliš malé. Strážníci ženě pomohli do sanitky a převezli ji na záchytku, kde byla hospitalizována.

Přímo u řeky v bezprostřední blízkosti vody si na nábřeží Závodu míru hrály malé děti. Strážníci, kteří je zde při kontrolní činnosti zahlédli, děti ke hře odkázali na odlehlejší místo, protože pravděpodobnost pádu do vody byla dosti velká.

Při kontrole třídy Míru si ve večerních hodinách strážníci povšimli mladíka, který na ně něco pokřikoval. Protože to nebylo zrovna nic moc slušného, strážníci zastavili a požádali mladíka o totožnost. Mládenec ale u sebe žádný průkaz totožnosti neměl a z jeho dechu byl cítit alkohol. Uvedl, že mu je 17 let a alkohol mu byl podán na rodinné oslavě. V dechu mu strážníci naměřili 1,2 promile alkoholu a byl proto převezen do místa bydliště, kde jej strážníci předali matce. Té však strážníci uložili blokovou pokutu.

Oteplilo se a podnapilých osob v ulicích přibylo. Personál jednoho nočního baru v centru města oznámil strážníkům městské policie, že před jejich vchodem leží opilý muž. Strážníci, kteří na místo přijeli, však nikoho nenalezli. Muž byl zřejmě v lepší kondici, než si oznamovatel myslel. Další opilec se povaloval na chodníku v Pichlově ulici. Strážníci ale zjistili, že muž bydlí nedaleko a tak jej doprovodili domů. V okamžiku, kdy muž ucítil vůni domoviny, téměř vystřízlivěl a s manželkou se ve dveřích již vítal docela normálně. Za jednu noc pomohli strážníci městské policie celkem deseti podnapilým osobám. Některé „rozchodili“, některé převezli na záchytku a jiné si převzali kamarádi nebo příbuzní. V zimních mrazech může jít ale mnohdy doslova o život.

 

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice