Tisková zpráva MP 1.2.2011

Tisková zpráva MP 1.2.2011

1.2.

Na základě žádosti personálu jedné herny o asistenci při jednání s podnapilým hostem vyjeli strážníci městské policie k případu, kdy muž odmítl zaplatit útratu a navíc nechtěl opustit hernu. Po příjezdu hlídky muž útratu zaplatil a hernu opustil. Muž se však i nadále pohyboval v blízkém okolí a po pár minutách do herny opět vstoupil. Strážníci se vrátili, ale muž nechtěl z herny odejít a začal strážníky fyzicky napadat. Došlo na hmaty a chvaty a dokonce i na pouta. Poté byl opilý muž převezen na záchytku, kde byl hospitalizován. Případ bude mít ještě dohru.

Dvě morčata někdo vyhodil v ulici Bělehradská před dům. Protože těmto hlodavcům hrozilo umrznutí, převezli je strážníci městské policie do útulku veterinární kliniky ve Štrossově ulici.

Personál čerpací stanice AGIP měl problémy s jedním zákazníkem, který si natankoval benzín do kanystru, ale neměl na zaplacení. Pokoušel se odjet, ale rychlá přítomnost strážníků jej vzpamatovala. Dohodl se na způsobu úhrady a teprve poté místo opustil.

Na tísňové lince 156 bylo operačním městské policie přijato oznámení na skupinku mužů, kteří rozbíjí litinové podstavce a dávají je do auta. Strážníci již na místě nikoho nenalezli, objevili ale vozidlo naplněné litinou. Po zjištění majitele vozidla požadovali strážníci potřebné vysvětlení o původu litiny, ale nedostalo se jim. Proto byla na místo přivolána Policie ČR, které byla věc předána.

Strážníkům městské policie oznámil jeden občan, že na náměstí Čs.legií vidí silně podnapilou ženu, která se pokouší otevřít zaparkované vozidlo. Strážníci na místě skutečně zastihli totálně podnapilou ženu, která nebyla schopna souvislé komunikace a byla proto převezena na záchytku. V krvi jí zdravotníci naměřili 4,5 promile alkoholu.

O kousek dál, v Havlíčkově ulici, strážníci nalezli na zemi ležícího muže, který byl tak opilý, že nedokázal ani nadýchat do měřícího přístroje. Také on skončil na záchytce.

 

 

 

 

 

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice