Tisková zpráva MP 10.1.2011

Tisková zpráva MP 10.1.2011

10.1.

Krátce po půlnoci zatelefonovala operačnímu městské policie žena, která uvedla, že na Tyršově nábřeží sleduje podezřelého muže, který se s baterkou pohybuje kolem zaparkovaných vozidel. Strážníci na místě zahlédli muže, který se krčil za jedním ze zaparkovaných vozidel a když jej kontaktovali, muž odpověděl, že se jen tak prochází na čerstvém vzduchu. Kontrolou vozidel ale strážníci zjistili, že z vozidel vytékal benzín do připravených nádobek. Muž po chvíli přiznal, že u dvou vozidel prorazil špičatým předmětem palivové nádrže a zachycený benzín sléval do připraveného kanystru. Na místo strážníci přivolali hasiče a Policii ČR, které případ předali.

Strážníky městské policie kontaktovala žena, která uvedla, že viděla pád fretky z pootevřeného okna bytu v 6.poschodí domu v ulici Brožíkova. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o nešťastnou náhodu, fretku, která se nemohla hýbat, převezli k ošetření do veterinární kliniky ve Štrossově ulici. Majitelka fretky, která o události ještě nevěděla, byla poté strážníky vyrozuměna.

Asi třicet ovcí vniklo do areálu SK Popkovice, proto správce kontaktoval strážníky městské policie. Teprve těm se spolu s majitelkou podařilo ovce zahnat zpět do sousední usedlosti. Ale když smůla, tak smůla pořádná – ženě utekl i pes, který se volně pohyboval po okolí. V tomto případě ale ženu pokuta za porušení vyhlášky města neminula.

Pracovníci ostrahy OD Globus oznámili strážníkům městské policie muže, který v podnapilém stavu obtěžoval kolemjdoucí, močil na veřejnosti a nakonec zmožen usnul na stole v místní restauraci. Strážníci známého bezdomovce probudili a z restaurace vyvedli. Protože ale nebyl schopen se udržet na nohou, byl převezen na záchytku.

 

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice