Dětské a dopravní hřiště

 

 

Provoz dopravního hřiště

Na hřišti si veřejnost může bezplatně zapůjčit šlapací autíčka, odrážedla, koloběžky, šlapadla pro nejmenší, ale i fotbalové branky. Za vratnou zálohu 200 Kč a osobní průkaz i hole a míčky na minigolf.

 


 

Ve dnech 9. - 10. 11. 2021 bude hřiště pro veřejnost uzavřeno z důvodu konání školení lektorů BESIP. Děkujeme za pochopení.  

Provozní doba je: Po - Pá od 9:00 - 12:00 a od 14:00 - 19:00 (dopolední čas může být vyhrazen pro potřeby škol a dopravní výuky s omezením vstupu na DDH)

SO - NE od 9:00 - 12:00 a 14:00 - 19:00

Za nepříznivého počasí je dopravní hřiště uzavřeno.

Žádáme  všechny návštěvníky dětského hřiště, aby dodržovali veškerá protiepidemická opatření, tedy aby především:

  • používali ochranu dýchacích cest dle aktuálního vládního nařízení;
  • udržovali rozestupy;
  • dbali na přiměřené dodržování těchto opatření u svých dětí;
  • dodržovali provozní řád hřiště.

Dále platí zákaz půjčování veškerého sportovního vybavení. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás. 

V době dopravní výchovy (dopolední hodiny), při nepříznivých klimatických podmínách nebo z technických důvodů může být provoz omezen. Provoz na dopravním hřišti se řídí provozním řádem a dále je dobré vědět, že  jednotlivci se řídí pokyny správce dětského dopravního hřiště, u organizované skupiny zodpovídá vychovatel za bezpečnost dětí i za zapůjčený materiál. K jízdě na hřišti používejte pouze asfaltové cesty a jízdní kola se půjčují pouze v rámci dopravní výchovy, za podmínky použití cyklistické přilby. Jízdní kola se půjčují pouze v rámci dopravní výchovy, za podmínky použití cyklistické přilby. Na dopravním hřišti dodržujte pravidla silničního provozu a dopravní značky, použít jízdní kolo můžete na hřišti pouze s použítí cyklistické přilby. Svým chováním chraňte sebe i ostatní před nebezpečím úrazu, nepoškozujte půjčený materiál i zařízení dětského dopravního hřiště. Provozování společenských her, používání dětských atrakcí a samotná jízda na kole v areálu DDH pouze na vlastní nebezpečí.

 

 Dopravní výchova

Již 14 let pracuje městská policie s certifikací BESIPu na základních   školách s výukou dopravní výchovy. Na dopravním hřišti pak probíhá každý školní den dopoledne praktická část výuky. Během školního roku  se  hřiště v rámci dopravní výchovy  vystřídá na 5000 dětí.  Učebna pak slouží jednak k výuce, ale stejně jako hřiště k pořádání různých cyklistických soutěží v rámci bezpečnosti silničního provozu.

Dopravní výuku zajišťuje strážník Alexandr Hylmar. Tel.: 604161262.

 Minigolf

Minigolf je novinkou v naší nabídce a těší se obrovskému zájmu návštěvníků dětského hřiště, kterým je určen.

Za vratnou zálohu a osobní dokla si návštěvníci i se svými ratolestmi mohou vypůjčit velké i dětské golfové hole a míčky.

Provoz na hřišti se řídí provozním řádem pro minigolfové hřiště.

 

 

 Herní prvky na hřišti

V rámci poslední rekonstrukce došlo v roce 2014 k instalaci nových herních prvků pro veřejnost.

Na kopci přibyla pro děti od 6 let "řídící věž" i s rozhlednou a skluzavkou, pro menší děti pak dvě dřevená letadla s prolézačkami a skluzavkami, kolotoče a houpačky i prolézací tunel. Hitem se pak stal minigolf, který je k dispozici pro rodiny s dětmi a nechybí ani prolézací tunel.

Pro sporťáky pak jsou k dispozici i branky na malý fotbálek. Mimo jiné došlo i k základní opravě domku se sociálním zařízením pro veřejnnost.

 

Trocha historie

V roce 1999 byla znovu obnovena činnost dětského hřiště na Dukle v užívání MP Pardubice. V průběhu let proběhla rozsáhlá rekonstrukce, kdy bylo již zastaralé vybavení nahrazeno novými dětskými hracími prvky. Na jaře roce 2007 bylo vybudováno pod záštitou městského obvodu Dukla nové, větší pískoviště, dále pak dřevěné houpací prvky (vláček, hnízdo, chaloupka, horolezecký jehlan apod.). V druhé etapě výstavby v roce 2009 byly postaveny nové lanové prolézačky, řetězové houpačky a dětská lanová dráha. O pět let později, v roce 2014 bylo přikročeno k dalšímu rozšíření herních prků. Toto rozšíření hřiště bylo spolufinancováno z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.

 

Čtěte také…

OZNÁMENÍ O VYHLÁŠENÍ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ Č. 4/2021

4. 11. 2021 | Ředitel Městské policie Pardubice vyhlašuje dne 2. 11. 2021 výběrové řízení č. 4/2021 na obsazení pozice Vedoucí technického oddělení

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice