Dětské a dopravní hřiště

 

 

Trocha historie

V roce 1999 byla znovu obnovena činnost dětského hřiště na Dukle v užívání MP Pardubice. V průběhu let proběhla rozsáhlá rekonstrukce, kdy bylo již zastaralé vybavení nahrazeno novými dětskými hracími prvky. Na jaře roce 2007 bylo vybudováno pod záštitou městského obvodu Dukla nové, větší pískoviště, dále pak dřevěné houpací prvky (vláček, hnízdo, chaloupka, horolezecký jehlan apod.). V druhé etapě výstavby v roce 2009 byly postaveny nové lanové prolézačky, řetězové houpačky a dětská lanová dráha. O pět let později, v roce 2014 bylo přikročeno k dalšímu rozšíření herních prků. Toto rozšíření hřiště bylo spolufinancováno z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.

 Dopravní výchova

Již 14 let pracuje městská policie s certifikací BESIPu na základních   školách s výukou dopravní výchovy. Na dopravním hřišti pak probíhá každý školní den dopoledne praktická část výuky. Během školního roku  se  hřiště v rámci dopravní výchovy  vystřídá na 5000 dětí.  Učebna pak slouží jednak k výuce, ale stejně jako hřiště k pořádání různých cyklistických soutěží v rámci bezpečnosti silničního provozu.

Rozvrh výuky Dopravní výchovy na DDH naleznete ZDE.

Dopravní výuku zajišťuje strážník Alexandr Hylmar. Tel.: 604161262.

 Provoz dopravního hřiště

Na hřišti si veřejnost může bezplatně zapůjčit šlapací autíčka, odrážedla, koloběžky, šlapadla pro nejmenší, ale i fotbalové branky. Za vratnou zálohu 200 Kč a osobní průkaz i hole a míčky na minigolf.


Provozní doba hřiště je od 1. 4. do 30. 11. 2019:
každý den 09.00-12.00 hodin a 14.00-19.00 hodin.

 V průběhu školního roku je v dopoledních hodinách OMEZENA kapacita dopravního hřiště z důvodu výuky dopravní výchovy. Děkujeme za pochopení!

V době dopravní výchovy (dopolední hodiny), při nepříznivých klimatických podmínách nebo z technických důvodů může být provoz omezen. Provoz na dopravním hřišti se řídí provozním řádem a dále je dobré vědět, že  jednotlivci se řídí pokyny správce dětského dopravního hřiště, u organizované skupiny zodpovídá vychovatel za bezpečnost dětí i za zapůjčený materiál. K jízdě na hřišti používejte pouze asfaltové cesty a jízdní kola se půjčují pouze v rámci dopravní výchovy, za podmínky použití cyklistické přilby. Jízdní kola se půjčují pouze v rámci dopravní výchovy, za podmínky použití cyklistické přilby. Na dopravním hřišti dodržujte pravidla silničního provozu a dopravní značky, použít jízdní kolo můžete na hřišti pouze s použítí cyklistické přilby. Svým chováním chraňte sebe i ostatní před nebezpečím úrazu, nepoškozujte půjčený materiál i zařízení dětského dopravního hřiště. Provozování společenských her, používání dětských atrakcí a samotná jízda na kole v areálu DDH pouze na vlastní nebezpečí.

 Minigolf

Minigolf je novinkou v naší nabídce a těší se obrovskému zájmu návštěvníků dětského hřiště, kterým je určen.

Za vratnou zálohu a osobní dokla si návštěvníci i se svými ratolestmi mohou vypůjčit velké i dětské golfové hole a míčky.

Provoz na hřišti se řídí provozním řádem pro minigolfové hřiště.

 Novinky na hřišti

V rámci poslední rekonstrukce došlo v roce 2014 k instalaci nových herních prvků pro veřejnost.

Na kopci přibyla pro děti od 6 let "řídící věž" i s rozhlednou a skluzavkou, pro menší děti pak dvě dřevená letadla s prolézačkami a skluzavkami, kolotoče a houpačky i prolézací tunel. Hitem se pak stal minigolf, který je k dispozici pro rodiny s dětmi a nechybí ani prolézací tunel.

Pro sporťáky pak jsou k dispozici i branky na malý fotbálek. Mimo jiné došlo i k základní opravě domku se sociálním zařízením pro veřejnnost.

Čtěte také…

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

Městská policie Pardubice předala spolu s primátorem města jízdní kolo.

11. 6. 2018 | Prostředníkem je Oblastní charita Pardubice.

Pardubičtí strážníci mají novou služebnu.

29. 3. 2018 | Na adrese Chrudimská 2648.

 

© Městská policie Pardubice