Čištění komunikací

Vážení,

na této stránce naleznete Harmonogram čištění komunikací v Pardubicích pro rok 2018. Toto čištění provádí Služby města Pardubic a.s.

Snad Vám budou tyto stránky pomocí k větší informovanosti o dění ve městě.


**Při procesu čištění města jsou často problémem zaparkovaná auta, která stojí u krajnic vozovek a brání tak plynulému projetí úklidové techniky.

Proto se 7 dní před zahájením prací rozmísťuje přenosné dopravní značení s informacemi - kdy a v kolik hodin bude čištění probíhat.

Řidičům tato informace slouží k tomu, aby svá vozidla přeparkovali, jinak se dopouští přestupku za který může Městská policie Pardubice udělit pokutu.

Systém odstraňování vozidel, které jejich majitelé i přes příslušný zákaz nebo omezení ponechají v místě, kde bude čištění probíhat:

- tato vozidla budou pod výše uvedenou pokutou odstavena na jiné vhodné místo v bezprostředním okolí, viditelné z místa, odkud bylo vozidlo odstraněno.

Známé odtahy vozidel budou tak provedeny pouze ve výjimečných případech, kdy situace nedovolí jinak, např. v úzkých ulicích, kde budou zaparkovaná vozidla bránit provedení prací. 

 Je možné registrovat se na serveru cisteniulic.cz. Zjednodušeně služba funguje tak, že po registraci je zájemce o připravovaném blokovém čištění informován sms nebo emailem. Zbývá dodat, že sms služba je zpoplatněná, zasílání emailové informace je zdarma. 

Údaje uvedené v seznamu čištěných komunikací jsou pouze informativní. Z technických důvodů může dojít v průběhu čištění ke změnám. Rozhodující je umístění přenosného dopravního značení, které se umísťuje 7 dní před zahájením samotného čištění.

Harmonogram čištění komunikací v Pardubicích 2016

 Ke stažení:

 **Zdroj textu a souborů ke stažení: web Služby města Pardubic a.s.

 

 

Čtěte také…

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

Městská policie Pardubice předala spolu s primátorem města jízdní kolo.

11. 6. 2018 | Prostředníkem je Oblastní charita Pardubice.

Městská policie Pardubice nabírá nové strážníky

8. 6. 2018 | Více informací a podmínky pro přijetí k nám.

 

© Městská policie Pardubice