Čištění komunikací

Vážení,

na této stránce naleznete Harmonogram čištění komunikací v Pardubicích  Toto čištění provádí Služby města Pardubic a.s.

Snad Vám budou tyto stránky pomocí k větší informovanosti o dění ve městě.


**Při procesu čištění města jsou často problémem zaparkovaná auta, která stojí u krajnic vozovek a brání tak plynulému projetí úklidové techniky.

Proto se 7 dní před zahájením prací rozmísťuje přenosné dopravní značení s informacemi - kdy a v kolik hodin bude čištění probíhat.

Řidičům tato informace slouží k tomu, aby svá vozidla přeparkovali, jinak se dopouští přestupku za který může Městská policie Pardubice udělit pokutu.

Systém odstraňování vozidel, které jejich majitelé i přes příslušný zákaz nebo omezení ponechají v místě, kde bude čištění probíhat:

- tato vozidla budou pod výše uvedenou pokutou odstavena na jiné vhodné místo v bezprostředním okolí, viditelné z místa, odkud bylo vozidlo odstraněno.

Známé odtahy vozidel budou tak provedeny pouze ve výjimečných případech, kdy situace nedovolí jinak, např. v úzkých ulicích, kde budou zaparkovaná vozidla bránit provedení prací. 

 Je možné registrovat se na serveru cisteniulic.cz. Zjednodušeně služba funguje tak, že po registraci je zájemce o připravovaném blokovém čištění informován sms nebo emailem. Zbývá dodat, že sms služba je zpoplatněná, zasílání emailové informace je zdarma. 

Údaje uvedené v seznamu čištěných komunikací jsou pouze informativní. Z technických důvodů může dojít v průběhu čištění ke změnám. Rozhodující je umístění přenosného dopravního značení, které se umísťuje 7 dní před zahájením samotného čištění.

 

 

 

Čtěte také…

Informace k nouzovému stavu v ČR

15. 10. 2020 | Přestupkové oddělení upravuje úřední hodiny

Dětské dopravní hřiště na Dukle je pro veřejnost uzavřeno

12. 10. 2020 | Oblíbené sportoviště v důsledku vládních opatření opět zavřelo své brány

II. Benefiční utkání v ledním hokeji Naděje pro Elišku

7. 9. 2020 | Na pomoc Elišce se celkem vybralo více jak sedmdesát tisíc korun

 

© Městská policie Pardubice